Yatak Odasında Osmanlı Esintisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yatak Odasında Osmanlı Esintisi isteyenler için bu yazıyı hazırladık. İnsanlar bir günün sonunda ortalama olarak sekiz saat uyuyor ve bu günün 1/3 ‘ini yatak odasında geçiriyor. Sizde kendinizi saraylarda uyanmış gibi hissetmek istiyorsanız Osmanlı esintilerine sahip yatak odalarını tercih edebilirsiniz.

Osmanlı Esintileri Taşıyan Yatak Odaları

Kar gibi bembeyaz bir saray odası ferah ortam sağlayarak günün yorgunluğunu atmaya yardımcı olacaktır. Klasik çizgiler ile işlenmiş karyola, gardırop, karyola başlığı ve şifonyerler yatak odalarında Osmanlı esintilerini hatırlatıyor.

Osmanlı Yatak Odalarının Özellikleri

Karyolaların işçiliği, şifonyer ve komodinde kullanılan renkler elit bir görüntü çizer. Ayrıca karyola başlığında bulunan yuvarlak motifler ince çizgilerle usta eller tarafından donatılarak yapılır. Günümüzde Osmanlı esintileri taşıyan yatak odası modelleri bazı mobilyacılar da bulunabilir. Kahverengi ve beyaz uyumu sağlanarak yapılan karyolalar rahat bir uyku uyumada yardımcıdır. Osmanlıda doğal ahşap oyma, altın varak ve lake modeller yatak odalarında ön plandadır. Bu işlemler çok titiz bir şekilde yapılarak göz alacak duruma gelmiştir. Ayrıca gümüş varak ile yapılan mobilyalar asaletli olduğu için tercih edilmektedir. Geniş gardıroplar ayna ile kaplanıp işlemeli desenlerle hava katılarak hazırlanmıştır. Osmanlıda sarayın en önemli renkleri olan gülkurusu karyola üzeri örtüsüyle şahane görünür. Görkemli yatak odası başlıkları genel olarak altın varak renginde olur. Yatak odasında Osmanlı esintileri el işçiliği ile boyanarak şahane işler çıkacak şekilde yapılır.

Bu yazıyı okuyanlar aşağıdaki yazıları da okudu.

“Yatak Odasında Osmanlı Esintisi” yazısı için 4 yorum yapılmış.

  1. yatak odalarında Osmanlı motifleri çok güzel duruyor. Özel koltukların o eskitme denilen modelleri de çok güzel birde onları deneyin

  2. Eskitme ismi ile hazırlanan modeller günümüzde yine moda haline geliyor herhalde. Osmanlı desenlerinin içeren her türlü mobilya benim için güzeldir.

  3. Bu zamana kadar gördüğüm en güzel yatak. Ebatları nasıl acaba direkt gelip mağazada görmek istiyorum bunu

  4. Üstteki ilk resimde yer alan yatak muazzam bir şeymiş gerçekten. Ölçüleri nedir acaba ona göre hesap yapayım bende

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir