Yatak Odası İçin Duvar Dekorasyonu

Artık duvarlarında dekorasyonun bir parçası olduğu gerçeğini kabullenmek gerekiyor. Özellikle yatak odası ve salonlarda, bambaşka bir ortam yaratabilmek için duvar kâğıtlarından faydalanmak mümkün. Yatak odası için duvar dekorasyonu elbette yalnızca duvar kâğıtları ile sağlanmıyor. Duvar ışıklandırma sistemleri ve tablolarda bu trendin birer parçası.

Soft Renkler İle Daha Geniş Mekânlar

Özellikle küçük yatak odaları için kullanılan duvar renkleri ya da kâğıtlarının pastel ve soft renklerden oluşması daha geniş alanlar yaratılmasını sağlıyor. Ayrıca duvar dekorasyonu anlamında parlak renklerin seçimi de bu yılki trend adımlardan biri. Işıklandırma ise duvar renginden bir ton daha koyu yapılarak harika bir ambiyans yakalanabiliyor. Çeşitli duvar rafları kullanılarak da daha sistematik ve modern bir görünüm yakalanabiliyor.

Tablo ve Dekoratif Ürünler

Tablolar evin her köşesinde kullanılabileceği gibi artık yatak odalarına da girdi. Üstelik tek parça yerine artık çok parçalı, antik tablolar tercih edilmeye başlandı. Açık renk duvarlar için kullanılan eskitme tablolar da bu dekorasyonların vazgeçilmez parçalarından olmaya kararlı. Ayrıca kitap ve küçük dekoratif ürünlerin koyulabileceği duvar rafları bu ambiyansı modernleştirmeye yetiyor. Ancak duvar dekorasyonu uğruna demode bir görünüm elde etmemek için, kullanılacak ahşap ürünlerin mobilyalar ile aynı renkte ve malzemede olması gerekiyor. Meşe ve kayın ağacından elde edilen mobilyalara uygun kahve tonlarındaki raflar ve şarap rengi duvar kâğıtları harika bir görünüm elde edilmesini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir