Yatak Odası İçin Dolap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yatak odası evde en özel yerlerden biridir. Özel ve huzurlu bir havaya sahip olması insan sağlığı üzerinde etkilidir. Yatak odası ne kadar huzur kokar, ne kadar kullanışlı ve konforlu olursa bir o kadar iyi olur. Kullanılan yatak, komodin, ayna, dolap gibi ayrıntılar kullanışlı olması üzerinde önem taşır. Rahat bir uyku çekmek için rahat bir yatak isterken, kıyafetlerin ve özel eşyaların düzenli olması için de dolap seçimi iyi olmalıdır. Peki, yatak odası için dolap seçimi nasıl olmalıdır? Nasıl Bir Dolap Seçmeliyim?

Öncelikle seçim yaparken kullanım alanı göz önünde bulundurulmalıdır. Oda içerisinde yer varsa mümkün olduğunca büyük bir dolap olması çok iyi olur. Büyük bir dolap içerisine her türlü özel eşyanızı koyabilirsiniz. Ayrı ayrı bölümlere ayırabilir ve düzenleyebilirsiniz. Dolap içerisinde mümkün olduğunca bol raf olması düzenlemek konusunda çok işe yarar. Ayrıca bir bölümde çekmeceler olmalı, iç çamaşırları ve çorap gibi ufak parçaları düzenlemek açısından çekmeceler çok kullanışlıdır. Elbiseleri, pantolonları, gömlek ve ceketleri asmak için askılı bölüm olması gerekir.

Takı Ve Kravatlar İçin Düzenleyici Bölüm

Fonksiyonel bir dolabın içerisinde takı ve kravat için ayrı bir bölüm uygulanabilir, böylece bu aksesuarlarınız da ortada kalmaktan kurtulmuş olur. Dolap kapaklarında ise en azından bir kaç bölgede ayna olması hem işlevsel yönden gereklidir, hem de hoş bir görüntü oluşturur.

2 thoughts on “Yatak Odası İçin Dolap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  Yasemin KAVLU

  (24 Ekim 2018 - 18:03)

  Yatak odası için dolap seçimi yaparken ilk öncelikle mobilyanın aynalarının tip seçimlerine bakın. Sonra çekmecelerin bol ve kullanışlı olması önemli. İlla çok çekmece var diye her dolap iyi değildir. Bir sürü alan boş kalıyorsa ve kullanılmıyorsa sıkıntı var demektir.

  Muhlis AKIN

  (24 Ekim 2018 - 20:01)

  Takım ve kravatlarıma özel bir alan olsun benim için yeterlidir. Yatak odası modelleri arasında pek de fark yok. Biri yandan açılıyor biri kayarak vs. aslında hepsi bir kardeşim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir