Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Evin en güzel ve özel köşelerinden biriside yatak odasıdır. Diğer odaları misafirlerinizi düşünerek yapabilirsiniz. Ancak yatak odanız tamamen sizin kişisel zevklerinizi yansıtabileceğiniz bir odadır. Yatak odası dekorasyonu için istediğiniz rengi, mobilya ve tasarımları kullanarak yaratıcılığınızı zorlayabilirsiniz. Tabi ki bu odayı çiftler kullanacaksa ortak bir tarz ve mobilya belirlenmesi gerekir. Aksi takdirde prenses odasında uyuyan eşleriniz sıkıntı çıkartabilir.

Yatak Odası Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Akla gelen ilk sorulardan biri olan yatak odası takımı yerleşimi nasıl olmalıdır. Bu sorunun cevabı sizde saklıdır ancak bir iki noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bu noktalar birisi yatağınızın tam karşısında pencere bulunmaması gerektiğidir. Buna bağlı olarak kalın bir perde seçmeniz gerekecektir. Aksi halde ışık sabahın erken saatlerinde bütün uykunuzu berbat edebilir. Aynı şekilde gece çakan şimşekler de sizi uyandırabilir. Eğer odada pencere varsa yatağın baş kısmını oraya getirmeniz getirmelisiniz. Kaloriferler genellik pencere altına konulduğu için bu tarafdanda avantaj sağlamış olursunuz.

Komodinleri ise yatağın baş kısmına yerleştirmeniz gerekir. Zaten hali hazırda kullanış şeklide budur. Başucu lambalarının da aynı şekilde kullanış şeklinde komodinlerin üzerine koymalısınız. Bunun sebebi ise lambayı yataktan kalkmadan açıp kapatabilmenizdir. Makyaj masası yada tuvalet lambasını günü hangi saatlerinde sıklıkla kullanıyorsanız odanın içine o şekilde konumlandırmalısınız. Sabah saatlerinde sık bir şekilde kullanıyorsanız güneşe karşı koymanız yararınıza olacaktır.

Klasik yatak odası renkleri ve dekorasyon

Yatak odasında eşyaların yerleşimi çok ama çok önemlidir. Yatak odası dekorasyonu için bir çok deneme yapacaksınız. Komodinleri, yatağı ve şifonyeri yerleştirdikten sonra dolapları en son istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmemiz gerek önemli bir nokta olan kapakların açılıp kapanabilmesine dikkat etmemiz gerekir. Büyük bir yatak odalarında yatak ve komodinler yerleştikten sonra boş yer kalırsa, yatak odasında kütüphane, jozefin koltuk kullanılabilir. Gardırop ölçülerinde sorun yaşamamak için dikkatli olmalısınız.  Eğer elbise ve pardösü gibi giyecekler saklanacaksa, 160 cm uzunluk ve 60-70 cm derinlikte bir gardıropa ihtiyacınız vardır. Küçük bir yatak odanız var ise kayar kapaklı gardırop seçmenizi öneririz. Bu seçim size daha çok alan sağlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Not: Yukarıda yer alan resim bir ev değil, otelin dekorasyonu örneğidir. Hello Kitty sevdiğimden paylaşmak istedim 😉

Özet
Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Yazı Başlığı
Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Açıklama
Evin en güzel ve özel köşelerinden biriside yatak odasıdır. Diğer odaları misfarirlerinizi düşünerek yapabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu için istediğiniz rengi, mobilya ve tasarımları kullanarak yaratıcılığınızı zorlayabilirsiniz.
Yazar
Yayıncı
M AJANS
Yayıncı Logo

1 thought on “Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

    […] kötü yönlü gözükmesine sebep olacaktır. Bu yüzden dizayn konusunda karar verilen kimliğin yatak odası dekorasyonu devam ederken sürdürülmesi çok önemlidir. Bir komodin ayrıntısının bile odaya neler […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir