Yatak Odası Aksesuarları Nelerdir?

Yatak odası aksesuarları ince bir detay gibi görünse de seçimi en zor olan nesnelerdir. Bu konuda ayrıntılı galeri çalışmaları yapacağım. Fakat temel yatak odası aksesuarlarını ve bazı örnek kullanımlarını göstermek için bu yazıyı kaleme aldım.

Yatak odanızın renklerine karar kıldınız ve mobilyalarınızı yerleştirdiniz. Her şeyi bu aşamada bırakırsanız odanız eksik kalacaktır. Ancak yatak odası sizin kişiliğinizi yansıtması gereken odadır. Bu nedenle yatak odalarınızda kişiliğinizi yansıtacak aksesuarlara yer vermelisiniz. Yatak odası aksesuarları genellikle halı, perde, duvar süslemeleri ve aydınlatma ürünlerinden oluşur. Ancak bu aksesuarla odanıza kişilik katmanız oldukça zor olabilir. Odanıza kişilik katmak istiyorsanız aynalar, ev bitkileri, mumlar, yastıklar, puflar, yatak örtüsü ve yatak başlığı gibi kişiliğinizi yansıtabilecek ürünler kullanmalısınız. Büyük yatak odalarında keyfinize göre alışveriş yapabilirsiniz, ancak küçük odalarda fazla aksesuar zamanla gözünüzde ıvır zıvıra dönüşecektir. Bu nedenle küçük yatak odalarında aksesuar seçiminde daha dikkatli olmalısınız.

yatak odası duvar süslemesi
Yatak Odası Duvar Süslemesi
yatak odası tablo kullanımı
Yatak odası tablo kullanımı

Tablo Ve Duvar Süsleri

Yatak odalarınızda hoşunuza giden ve kişiliğinizi yansıtan tablo veya duvar süsleri kullanabilirsiniz. Bu yatak odanızın havasını değiştirmekte oldukça etkilidir. Aynı zamanda dekorasyonunuzu tamamlayan tablolar kullanmanız odada bir bütünlüğü sağlayacaktır.

yatak ucu puf modelleri
Yatak ucu puf kullanımı

Yatak Ucu Pufları

Odanıza karakter katmanın en etkili yollarından biriside yatak ucu puflarıdır. Aynı zamanda yatak ucu pufları oldukça kullanışlı aksesuarlardır. Bunlara örnek olarak, giysilerinizi koymak, giyinirken oturmak ve yatak örtüsünü koymak gibi eylemler verilebilir.

yatak odası lamba modelleri
yatak odası lamba önerileri
Yatak odası aydınlatma fikirleri
Yatak odası aydınlatma fikirleri

Aydınlatmalar

Lambalar sadece yatak odanızı değil evin her yerini aydınlatarak sıcak bir ortam yaratabilir. Yatak odanızda ise sadece tavan aynası olarak değil abajur ve duvar aplikleri de sıcak bir ortam yaratmaya yardımcı olur. Model açısında da oldukça zengin olan aydınlatma ürünleri odanıza karakter katmanıza da yardımcı olacaktır.

yatak odası halı kullanımı
yatak odası halı kullanımı

Halılar

Yatak odası aksesuarları planlamasında halı seçimi genellikle göze batmayan, odadaki diğer aksesuarları kapatmayan bir halı modeli seçilir. Ancak halı yatak odanıza karakter katmak konusunda oldukça önemli bir aksesuarlardır. Özellikle film karakteri, çiçekli veya sade halılar karakterinizi oldukça net bir şekilde yatak odanıza yansıtacaktır. Ancak bütün bu aksesuar önerilerini uygularken eğer evliyseniz aksesuar seçiminde eşinize danışmalı ve onun da fikrini alarak seçim yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir