Yatak Bazası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sağlıklı bir hayat, iyi bir uyku ve zinde bir yaşam için iyi bir yatak, düzenli bir ev ve ek depolama alanı için ise iyi bir yatak bazası seçmelisiniz. Yatak bazası özellikle günümüzde git gide küçülen apartman dairelerini de düşünce adeta kurtarıcı bir detay evde ekstra bir alan haline geliyor. Peki, yatak bazası seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Önemli Olan Sağlam ve Dayanıklı Bir Mekanizma

Yatak bazalarında en çok problem yaşanan nokta bazanın açılıp kapanan mekanizmasıdır. O yüzden bir baza alırken bu mekanizmanin kaliteli ve kısa vadede sorun çıkarmayacak şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Zira yeri geldiğinde günde bir kaç defa çılan bu sistem bazanın taşıyıcısı olma özelliğindedir. Bunu yatağı alırken nasıl ayırt edebilirim diye soruyorsanız, dikkat etmeniz gereken husus bazanın üretici firmasının markası ve firmanın yatak için uyguladığı fiyat politikasıdır. Tabi ki gereğinden pahalı bir yatağı kimse almak istemez ama anormal ucuz ürünlerde kaliteden ödün vermektedir. Bu mekanizmalar çok ucuz sistemler olmadığını bilerek alışveriş yapmak akıllıca olacaktır. Önemli bir diğer husus çift kişilik yatak alırken 2 tane tek kişilik bazanın birleştirilmesi uzun vadede mekanizmanın daha çok dayanmasını sağlayacaktır.

Taban Sağlamlığı

Bazanın ikinci zayıf noktası ise en altına çakılan sunta malzemedir. Bu malzeme ağır yükler altında (kitap, dergi gibi) kolaylıkla kırılabilir. Bu sebeple ağır eşya depolamayı planlayanların sağlam malzemeli bir yatak seçmesi akıllıca olacaktır.