Yatağınıza Uygun Yastık Seçimi

Uyku sorunu yasayanlar için yastık çok önemli bir ayrıntıdır. Başınızı ve boynunuzu destekleyen yastıklar kullanmak bu sorunu bir nebzede olsa çözüme kavuşturabilir. Konforlu bir uyku için dikkat etmeniz gereken en önemli faktör yatağınıza uygun yastık seçimi yapmanızdır. Bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır.

Doğru bir yastık seçimi yapmanız yatağınızın nasıl bir malzemeden üretildiği ile alakalıdır. Sert bir malzemeden yapılan yatak için, normal de kullandığınız yastık tan biraz daha yüksek olan bir yastık tercih etmeniz gerekir. Tercihiniz yumuşak bir yataktan yana ise daha ince yastıkları kullanabilirsiniz.

Yastık Seçiminde Önemli Olan Nedir?

Yatağınıza uygun yastık seçimi yaparken, nasıl bir pozisyonda uyuduğunuzu belirleyip ona göre şekil alan yastıklardan tercih etmenizde fayda vardır. Düzgün ve kaliteli bir uyku için terih edilen ortopedik yastıklar her zaman çok olumlu neticeler ortaya çıkarmaktadır. Yastık seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise yastığın nasıl bir kumaş türünden yapıldığıdır. Mümkün oldukça terletmeyen kumaşlardan yana tercihinizi yapmanız tavsiye edilmektedir.

Uyurken aldığınız pozisyon yastığınızın üst kısmını çökertebilir, bunun için yastığınızın pozisyonunu ara sıra değiştirmeniz de fayda sağlayabilmektedir.

Yatağınıza uygun yastık seçimini yaparken öncelik olarak kendi uyku pozisyonunuzdan yola çıkmalısınız. Yan yatarak uyuyorsanız sert yastıkları, ortopedik bir sorununuz varsa başınıza göre şekil alan ortopedik yastıkları tercih etmeniz faydalı olacaktır.

4 thoughts on “Yatağınıza Uygun Yastık Seçimi

  Jale ÖNDER

  (12 Ekim 2018 - 17:11)

  Yatağa uygun yastık değil de kişilere uygun yastık olur benim bildiğim. Başlık biraz değişik olmuş

  Yeşim Birinci

  (12 Ekim 2018 - 18:27)

  Eskiden ne güzel di bir tek yastık olur ve bir yastıkda kocayın derlerdi. Şimdi herkes kendisine ayrı yastık alıyor. Ayrımcılık yatak odalarımıza kadar geldi

  Mevlüt İÇEN

  (13 Ekim 2018 - 20:30)

  Uyku sorunu olanlar için en büyük etken yastıkdır. Yatak beden için önemli ancak yastık ruhun dinlenmesi ne de yardımcı oluyor.

  Halit UÇAR

  (14 Ekim 2018 - 16:57)

  Yastık seçiminde önemli olan aslında sert olanların tercih edilmesidir. Günümüzde herkes kuş tüyü vs. diyerek yumuşak seçiyor ancak en sağlıklısı sert olan yastık türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir