Klasik Yatak Odası Renkleri Nelerdir?

Yorucu ve uzun bir günden sonra yeni bir güne dinlenmiş bir şekilde başlamayı arzu ediyorsanız, yatak odasında kullandığınız renklerin de dinlendiren bir etkiye sahip olan renkler olmalıdır. Pastel ve yumuşak tonlar ile yorgunluğunuz gidecek ve uyandığınız zaman kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Klasik yatak odası renkleri nelerdir? Sizler için araştırdık.

Seçiminizi Soft Renklerden Yana Kullanın

Yatak odanızda dinlendirici bir mekân için koyu sarı, turuncu ve koyu kırmızı gibi renkler tercih edilmemelidir. Bu renkler yerine soft ve açık renkler seçilmelidir.

Yatak odası için en uygun renklerin başında beyaz renk gelmektedir. Beyazı tamamlamak için siyah rengi kullanabilirsiniz. Yatak odası için tercih edeceğiniz beyaz ve siyah renk, odanızda hem sakinlik hem de modern hava yaratacaktır.

Dinlendirici ve huzurlu bir mekan için açık mai ve açık yeşil renklerini seçebilirsiniz. Yeşil rengin psikolojide sahip olduğu etki, huzur veren ve rahatlatan bir renk olmasıdır. Ferah ve doğal bir ortam yaratmak için beyazı fıstık yeşili ile orantılı bir şekilde kullanmalısınız.

Mavi Renk Uyku Sorunu Olanlar İçin Birebir

Rahatlık veren ve uyku getirici etkisi dolayısıyla mavi renk, uyku problemi yaşayanlar için en ideal renktir. Duvarda mavi renk varsa uykuya daha kolay geçilebilir. Uyku ile ilgili sorunu olanlar, yatak odası duvar rengi olarak koyu renklerden kaçınmalıdırlar. Bunların yanında iyi bir uyku için odada telefon ve televizyon gibi eşyalar bulunmamalıdır.

2 thoughts on “Klasik Yatak Odası Renkleri Nelerdir?

  Zeki DURMUŞ

  (27 Eylül 2018 - 08:08)

  Yazınız çok faydalı olmuş. Ama yatak odasındaki renk uyumları mobilya ile alakalı olur diye biliyordum. Renklerin hayata dair yankılarını bir kere daha öğrenmiş oldum.

  Bahtiyar Uyar

  (2 Ekim 2018 - 11:06)

  10 m2 yatak odam bulunuyor. Ortalama olarak çok küçük değil. fakat bir türlü renk uyumunu tutturamadık. Karanlık kalıyor biraz yani güneş almıyor. Ne renk kullanım yapsak uygun olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir