Kahverengi Yatak Odasında Perde Seçimi

Yatak odaları evlerin kişiye özel olan mekanlarıdır. Bu alanlarda kullanılacak olan renkler perde seçimi aşamasında da önemlidir. Özellikle yatak odası tasarımına ve dekorasyonuna dikkat edilmesi gereklidir. Yatak odalarında kullanılan son zamanların popüler rengi olan kahverengidir. Kahverengi sadece yatak odasında değil diğer odalarda da sıkça kullanılmaya başlandı. Sebebi ise koyu bir renk olması ve diğer aksesuarlarla kolayca kombine olabilmesidir. Özellikle yatak odalarında koyu renkler hoş bir görüntü sağlar. Kahverengi bir yatak odası takımı dekore edilirken aksesuarlarda ve duvarlarda açık renkler tercih edilmelidir. Yatak odasında sadece kahverengi kullanımı odayı boğucu ve sıkıcı bir mekan haline getirebilir. Halı rengi ise bej, krem veya gri tonlarda olması hoş bir görüntü sağlayacaktır. Kahverengi yatak odası için kullanılacak renkler bunlarla sınırlı değildir. Kahverengi, yatak odalarında farklı renkleri bir arada kullanmanızı mümkün kılar. Önemli olan ise bu renklerin bir araya geldiğinde göz yorucu ve boğucu bir hava yaratmasını önlemektir.

Kahverengi yatak odalarında kullanılan perdelerin hangi renk olması gerekir? sorusu çoğu kişinin aklına gelmektedir. Bu sebeple perde seçimi aşamasında en çok merak edilenlerden biriside açık renkli perde kullanımıdır. Açık renkli perdeler ışığı geçiren perdeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle sabahın erken saatlerinde uykunuz bölünebilir. Eğer kahverengi yatak odası takımınız varsa ve açık renkli perde kullanmak istiyorsanız bu perdelerin özel ışık geçirmeyen kumaşlardan üretilmiş ve bu kumaşların kalitesinin iyi düzeyde olması gerekir. Koyu perdelerde ise kahverengi her renkle uyum sağlayabilir. Açık renkli perdeler gibi özel kumaşa gerek yoktur. Ancak seçim yağarken tek yaşıyorsanız yazımıza göre bir perde seçebilirsiniz.

Ancak evliyseniz eşinize danışmadan ve fikrini almadan sakın alışveriş yapmayın. Aksi yatak odanıza huzur getireyim derken huzuru bozmayın.

1 thought on “Kahverengi Yatak Odasında Perde Seçimi

    Müzeyyen TAŞ

    (14 Ekim 2018 - 18:27)

    Koyu renk mobilya takımı olanlar çoğunlukla koyuya yakın perde renk seçimleri yapıyorlar. Aslında aksesurlar ile tamamlasalar ve perdeleri renkli olarak seçseler yatak odaları daha güzel olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir