Eski Gardıroplar Nasıl Yenilenir?

Zamanla birlikte eşyalarınız eskiyebilir. Trendler, mevsimsel geçişler gibi faktörler mobilyalarınızı değiştirmenizde etkin rol oynar. Gardırop modellerinde de bazı değişiklikler yapmanın zamanı gelebilir. Eşyaların ömrü dolmadan birkaç işlemle yeni bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Evinizde bulunan eşyaların görünümü değiştirebilirsiniz, böylelikle yeni bir gardırop modeli için masraf etmenize gerek kalmaz.

Örneğin kapalı raf sistemlerini açık raflara dönüştürerek, göz hizası alanları daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Depolama ihtiyacı duyulan giysiler, eşya ve gereçlere uygun ebatlarda bölmeler oluşturarak yeni bir düzen oluşturabilirsiniz. Eski gardırop modelinizi atmadan önce yapılabilecek yeniliklerle özgün bir tasarıma sahip bir mobilyaya sahip olabilirsiniz.

Eski gardıroplar nasıl yenilenir?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı eski-gardiroplar-nasil-yenilenir.png

Eski mobilyalarınızı yenilemek isterken belirgin bir tarz ya da stili uygulayabilirsiniz. Dolabınızı yenilemeden önce, bitme aşamasındaki kararların önceden alınması gerek. Renk, doku, desen ya da kaplamalarla ilgili kararlar netleştirildikten sonra işleme başlanmalıdır. Aksi taktirde işleme başladıktan sonra fikir değiştirilirse geri dönüşü olmayabilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı eski-gardiroplar-nasil-yenilenir-2.png

Kullandığınız dolap ve mobilyalarınızı elden geçirirken kullanım yerini değiştirmek isteyebilirsiniz. Veya yeni bir eve taşınıyor olabilirsiniz. Bu sebeple ebatlarla konum ilişkisini göz önünde bulundurulmalıdır. Dolap ölçüleri, açık ve kapalı raf sistemlerindeki derinlik, boy ve en ölçüleri gibi ebatlar alınır. Doğru ölçülere göre yapılan plana göre hareket edebilirsiniz. Depolama ihtiyacı duyulan eşyalar için bölmeler belirleyebilirsiniz. Bu bölmelerin minimum ölçülerini belirledikten sonra dolabınızı tasarlayabilirsiniz. Duvardan duvara çözümler ya da yerden tavana bir dolap dizayn edebilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı eski-gardiroplar-nasil-yenilenir-3.png

Gardırop modelleri yeniden tasarlanırken öncelik kullanıcı ihtiyaçları olmalıdır. Tavan eğiminden ötürü oluşan ölü ve boş alanları depolama amaçlı düzenlemek isteyebilirsiniz. Yatak odasında alan tasarrufu sağlayacak çözümlerle dolaplarınızı yeniden dizayn edebilir, kullanım amacı ve yerine göre tasarlayabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı eski-gardiroplar-nasil-yenilenir-4.png

Yalnızca boyamak ve kaplamakla sınırlı kalmayıp uygulanacak stil ya da tarza göre kabartmalar, işlemeler ya da oymalar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı eski-gardiroplar-nasil-yenilenir-5-1024x695.jpg

Gardırop modelinizin çekmece ve raf bölmeleri üzerinde bir değişiklik yapmak istemeden yalnızca ufak dokunuşlarla daha etkileyici bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Eski stil kulplardan sıkılmış ya da değiştirmek isteyebilirsiniz. Çok fazla masrafa gerek kalmadan dolaplarınızın kulplarını değiştirerek daha modern bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı eski-gardiroplar-nasil-yenilenir-6.png

Gardırop modelinin görünümünü değiştirirken daha işlevsel bir ürüne dönüştürmek isteyebilirsiniz. Ayna kaplama zemini ile küçük bir yatak odası alanını daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz.

Yazar: Yatak Odası

2 thoughts on “Eski Gardıroplar Nasıl Yenilenir?

  Şeyma KORİK

  (22 Ocak 2019 - 12:26)

  Bölmeli yatak odası takımları benim çok hoşuma gidiyor. hele ki resimlerdeki gibi işlemeli olur isi daha çok seviyorum.

  Ekrem ÇARGUT

  (23 Ocak 2019 - 13:20)

  Eski Gardolaplarımızı biz yenilerken boyama işlemi yapmadık. Kesinlikle size de tavsiye ediyorum. Eskiyen mobilyalar için özel çıkartma motifli kağıt kaplamalar var. Mükemmel duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir