Çarpıcı Komodin Tasarımları

Yataklar ile birlikte adeta bir bütün haline gelmiş olan ve gerçekten çok kullanışlı bir amaca hizmet eden komodinler için günümüzde çok daha kullanışlı ve göze kitap eden çarpıcı komodin tasarımları yapılmaktadır. Bir çok kişinin yataktayken elini attığında telefonun, kitabının ya da baş ucu lambasının bulunduğu komodinler hayatta düşündüğünüzden daha fazla yer kaplamaktadır.

komodin tasarımları

Kullanım Kolaylığı Bir Komodin İçin Olmazsa Olmaz

Komodin denilince ilk olarak akla çekmeceli, küçük ahşap bir dolap gelmektedir. Fakat günümüz de tasarımcılar komodinler için çok farklı işlevsel yapılar tasarlamakta ve bunları hayata geçirmektedir. Komodin için önemli olan noktalardan bir tanesi mutlaka kullanım kolaylığıdır. Sade olmalı, kolay kullanılmalı ve işlevsel olmalıdır. Artık çekmeceli tasarımlar terk edilerek raf tar iç kısmı boş tasarımlar daha çok göze çarpmaktadır. Buna ek olarak komodinler ile iç içe geçmiş sehpa tasarımları da oldukça modadır. Kimi yataklar direk komodin ile üretilirken, kimi komodinler ise direk duvara monte edilerek hem temizliği kolaylaştırmakta hemde bambaşka bir görünüm elde etmektedir.

Tasarımda Ön Planda

Son yıllarda yapılan mobilya tasarımlarında ki minimal ve göze hitap eden tasarım çizgileri komodinler üzerinde de etkili olmuştur. Özellikle tasarımlarda ince ve zarif çizgilere yer verilirken, abartılı çizgilerden kaçınılmaktadır. Aynı zamanda çok farklı tasarımlara imza atılmaktadır. Örnek olarak bütün halde üretilen komodinler, mini kitaplık komodinler, duvara monte edilen tek bir raftan oluşan komodinlerde bulunmaktadır.