Boş Duvar Dekorasyonu

Dekorasyonun en önemli malzemelerinden biri boş duvarlardır. Özellikle antre ve salonlarda boş duvarlar dekorasyon için çok güzel değerlendirilecek alanlardır. Eski zamanlardan beri duvarlar evin havasını değiştirmek için kullanılır. En zengin evde de durumu iyi olmayan evlerde de mutlaka duvarlarda çerçeveler ve çeşitli aksesuarlar görmek mümkündür. Boş duvar dekorasyonu oldukça zevkli bir alandır. Aşağıda sizler için bazı dekorasyon ipuçları verilmiştir.

Modern Zaman Duvar Dekorasyon Fikirleri

Son zamanlarda birçok evde görmenin mümkün olduğu büyük çerçeveler ve göz dolduran saatler oldukça ön planda. Artık eskiden olduğu gibi tek tip uygulamalar yerine hayal gücüne ve zevklere bağlı olarak çok çeşitli uygulamalar görmekteyiz. Çerçevelerin içi aile fotoğrafları yerine şık ve farklı resimlerle doldurulmaktadır. Bir duvarda birden çok çerçeve görmek mümkün. Bu çerçeveler bazen düzenli şekilde yerleştirilmekte bazen de asimetrik kullanılmaktadır. Çerçevelerin arasında ahşap, metal ya da çok daha farklı malzemelerden yapılmış çeşitli hayvan ve bitki figürleri son yıllarda çok popüler görünmektedir. Aynı şekilde büyük ve farklı tarzlarda saatler de duvar dekorasyonunda çok şık durmaktadır.

Farklı Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvar dekorasyonunda çerçevelerin dışında farklı fikirler görmek te mümkün. Bunlardan biri duvar kağıtları. Akla gelebilecek her türlü desenin kullanıldığı duvar kağıtlarıyla evlerin havası değişebilmektedir. Duvar kağıdı dışında akrilik boyalarla uygulanan desen çalışmaları da son zamanlarda oldukça popülerdir.